Close
Steve Vai w Krakowie, fot. Sobiesław Pawlikowski

Steve Vai koncertował w Krakowie: gitarowy wirtuoz oczarował publiczność

2 maja 2023 roku Kraków stał się stolicą rocka – legendarny gitarzysta, Steve Vai, dał niezapomniany koncert w Centrum Kongresowym ICE, poruszając publiczność swoją wirtuozerią i niezrównanym brzmieniem. Był to kolejny wspaniały przykład tego, jak fascynujące mogą być koncerty w Polsce.

Steve Vai, fenomenalny muzyk, odwiedził Kraków dzień po kolejnym sukcesie w pobijaniu gitarowego rekordu Guinnessa we Wrocławiu, gdzie był jednym z niemal ośmiu tysięcy gitarzystów obecnych podczas tego wydarzenia. Jego koncert, który odbył się w pełnej do ostatniego miejsca sali koncertowej ICE, to dowód na to, że długie weekendy majowe nie muszą być przeszkodą dla organizacji wyjątkowych wydarzeń muzycznych.

Koncert rozpoczął się o godzinie 20:00. Na scenie pojawił się zespół Steve’a Vaia, w składzie: basista Philip Bynoe, gitarzysta i klawiszowiec Dante Frisello, oraz bębniarz Jeremy Colson. Przez blisko dwie godziny, widzowie mieli okazję podziwiać nie tylko gitarową wirtuozerię Steve’a Vaia, ale także znakomitą muzykę i doskonałe brzmienie.

Zespół wykonał łącznie 21 utworów, w tym „For the Love of God” z legendarnej płyty „Passion and Warfare”. Podczas tego utworu na scenie pojawił się Dani González Suárez, realizator odsłuchów scenicznych, który zaśpiewał klasycznym wokalem.

Momentem, który na długo zostanie w pamięci publiczności, była spontaniczna wycieczka Steve’a Vaia wśród publiczności. Mimo iż gitarzysta nie korzystał z systemu bezprzewodowego, technicy odpowiedzialni za dźwięk zadbali o to, aby połączenie gitary z systemem nagłaśniającym nie zostało przerwane.

Owacje na stojąco, które towarzyszyły zakończeniu koncertu, a także entuzjastyczne reakcje publiczności, pokazały jak bardzo docenione było to widowisko. Wydarzenie to było kolejnym świetnym i znakomicie zorganizowanym koncertem w dorobku agencji Knock Out Productions.

Steve Vai i jego zespół pokazali, że prawdziwa magia muzyki rockowej jest wieczna. Wspomnienia z tego wyjątkowego występu z pewnością pozostaną z nami na długo, dodając kolejny rozdział do historii rockowych koncertów w Polsce.

© 2024 Świat Gitary | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.