Close
Steve Vai w Krakowie, fot. Sobiesław Pawlikowski

Steve Vai koncertował w Krakowie: gitarowy wirtuoz oczarował publiczność

2 maja 2023 roku Kraków stał się stolicą rocka – legendarny gitarzysta, Steve Vai, dał niezapomniany koncert w Centrum Kongresowym ICE, poruszając publiczność swoją wirtuozerią i niezrównanym brzmieniem. Był to kolejny wspaniały przykład tego, jak fascynujące mogą być koncerty w Polsce.

Steve Vai, fenomenalny muzyk, odwiedził Kraków dzień po kolejnym sukcesie w pobijaniu gitarowego rekordu Guinnessa we Wrocławiu, gdzie był jednym z niemal ośmiu tysięcy gitarzystów obecnych podczas tego wydarzenia. Jego koncert, który odbył się w pełnej do ostatniego miejsca sali koncertowej ICE, to dowód na to, że długie weekendy majowe nie muszą być przeszkodą dla organizacji wyjątkowych wydarzeń muzycznych. Steve Vai, znany ze swojej wirtuozerii na gitarze, zagrał niezapomniany koncert w Krakowie, porównywalny do występów takich legend jak Eddie Van Halen, który rozpoczął swoją gitarową karierę od najmłodszych lat.

Koncert rozpoczął się o godzinie 20:00. Na scenie pojawił się zespół Steve’a Vaia, w składzie: basista Philip Bynoe, gitarzysta i klawiszowiec Dante Frisello, oraz bębniarz Jeremy Colson. Przez blisko dwie godziny, widzowie mieli okazję podziwiać nie tylko gitarową wirtuozerię Steve’a Vaia, ale także znakomitą muzykę i doskonałe brzmienie.

Zespół wykonał łącznie 21 utworów, w tym „For the Love of God” z legendarnej płyty „Passion and Warfare”. Podczas tego utworu na scenie pojawił się Dani González Suárez, realizator odsłuchów scenicznych, który zaśpiewał klasycznym wokalem.

Momentem, który na długo zostanie w pamięci publiczności, była spontaniczna wycieczka Steve’a Vaia wśród publiczności. Mimo iż gitarzysta nie korzystał z systemu bezprzewodowego, technicy odpowiedzialni za dźwięk zadbali o to, aby połączenie gitary z systemem nagłaśniającym nie zostało przerwane.

Owacje na stojąco, które towarzyszyły zakończeniu koncertu, a także entuzjastyczne reakcje publiczności, pokazały jak bardzo docenione było to widowisko. Wydarzenie to było kolejnym świetnym i znakomicie zorganizowanym koncertem w dorobku agencji Knock Out Productions.

 

Steve Vai i jego zespół pokazali, że prawdziwa magia muzyki rockowej jest wieczna. Wspomnienia z tego wyjątkowego występu z pewnością pozostaną z nami na długo, dodając kolejny rozdział do historii rockowych koncertów w Polsce.

© 2024 Świat Gitary | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.