Szeroka gama gitar elektrycznych Yamaha powiększona została o nową serię SGV

Szeroka gama gitar elektrycznych powiększona została o nową serię SGV. W jej skład wchodzą jak na razie dwa modele SGV300 i SGV800. Obie gitary dysponują olchowym korpusem, klonową szyjką i palisandrową podstrunnicą, dwoma jednocewkowymi przetwornikami i ciekawym mostkiem z systemem tremolo i 3-pozycyjnym przełącznikiem. W serii RGX pojawiła się gitara powstała we współpracy z Ty Taborem – RGX-TT. Korpus typu double cutaway wykonany jest z drewna lipy, podobnie szyjka, zaś podstrunnica z 22 progami z palisandru. Gitara wyposażona jest w czarne stroiki Sperzel Tremlock w układzie 3+3, przeWarwick Gitara basowa Infinity LTD 2000 dostępna jest w wersjach 4- i 5-strunowej. Oba modele o konstrukcji neck-thru-body charakteryzują się szyjką z klonu wzorzystego, korpusem z drewna ovangkol, płytą wierzchnią klonu wzorzystego (dwie opcje) z dwoma efami oraz palisandrową lub hebanową (wersje fretless) podstrunnicą. Oba basy wyposażono w przetworniki MEC Jazz przy szyjce oraz humbucker MEC przy 2-częściowym mostku.

Trzypozycyjny przełącznik umożliwia zmianę konfiguracji humbuckera. Układ elektroniczny uzupełnia 3-pasmowy przedwzmacniacz BassLines firmy Seymour Duncan. Zon Guitars
Ciekawe rozwiązanie zastosowano w serii gitar basowych Sonus Lightwave Bass. W dwóch modelach 4- i 5-strunowym zamiast tradycyjnych magnetycznych przetworników zamontowano pick-upy pracujące w oparciu o system optyczny wykorzystujący promienie podczerwone oraz przetwornik piezoelektryczny Icetone w mostku. Korpusy tych basów wykonane są z 2 części jesionu bagiennego, szyjka z tworzywa kompozytowego, a podstrunnica, na której umieszczono 24 progi – z drewna phenowood. Menzura obu basów wynosi 34’’, a aktywny układ elektroniczny składa się z potencjometru głośności oraz korekcji niskich i wysokich tonów. Sugerowane ceny detaliczne podstawowych wersji to:2,975 USD (4-strunowy) i 3,275 USD (5-strunowy).

Zobacz również inne struny do gitary elektrycznej w StrunyGitarowe.pl

Przetworniki Duncan Vintage Rail przy szyjce i na środku oraz Duncan JB przy mostku, a także tremolo Wilkinson VS100. Pierwsza w historii gitara akustyczna wykonana z bambusa oznaczona jest symbolem FGB1. Jedynymi drewnianymi elementami wykonanymi z innego rodzaju drewna są palisandrowa podstrunnica i mahoniowy mostek.

Do budowy gitary wybierane są 3 – 5 letnie pędy bambusa, które są następnie cięte w paski, łączone wzdłużnie i laminowane w trzy warstwy. Gotowy laminat przetwarzany jest później w tradycyjny sposób. Do elektro-akustycznej serii Compass dołączyła gitara CPX15N. Ten „północny” model charakteryzuje się płytą wierzchnią ze świerku, płytą tylną i bokami z platanu (sykomora), hebanową podstrunnicą, palisandrową główką i rozetką z masy perłowej. W mostku umieszczony jest przetwornik piezoelektryczny L.R. Baggs z mikrofonem, a na boku przedwzmacniacz z korektorem. Seria gitar
basowych TRB powiększyła się o dwa nowe modele o konstrukcji neck-thru-body – 5-strunowy TRB5PII i 6-strunowy TRB6PII.

Korpusy obu basów wykonane są z jesionu, szyjka z 5 warstw klonu i mahoniu, postrunnica z hebanu i główka z drewna egzotycznych drzew. Menzura wynosi 35’’. Aktywny układ obejmuje potencjometry MASTER VOLUME, BALANCE, 3-pasmowy korektor, PIEZO VOLUME i „P-MIX”. Oprócz dwóch przetworników dwucewkowych gitary oferują także przetwornik piezoelektryczny umieszczony w mostku.

Back to Top